خدمات ما2024-05-14T13:03:48+04:30

خدمات فیدار وین

FidarWin

از ما بخواهید

رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی را می توان در تمامی ساختمان ها نصب کرد. پنجره های دوجداره یکی از مدرن ترین نوع پنجره ها بوده که در ساختمان های لوکس و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پنجره دوجداره عایق صوت و حرارت بوده و با نصب آن در ساختمان سبب کاهش سر و صدا و صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد. این نوع از پنجره علاوه بر زیبایی که دارد به راحتی باز و بسته می شود و دید خوبی به فضای باز دارد. با گذر زمان و استفاده مکرر از آن احتیاج به رگلاژ پنجره دوجداره کشویی می باشد. که باید توسط فرد متخصص در این امر صورت بگیرد.

بعد از درزبندی فریم اصلی پنجره ها مهم ترین قسمت در عایق بندی پنجره دوجداره در بخش بازشوها صورت می گیرد. به عملکردی که سبب می شود بازشویی پنجره کشویی به صورت صحیح و متوازن در قاب خود قرار گرفته و حرکت کند رگلاژ پنجره دوجداره کشویی گفته می شود.

رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره خدماتی است باید توسط فرد متخصص و مجرب گروه فیدار به دقیق ترین و درست ترین حالت صورت گیرد. در قسمت زیر مواردی را ذکر می کنیم که در این صورت باید رگلاژ پنجره صورت گیرد.

  • هنگامی که مراحل نصب به درستی انجام نشده باشد.
  • زمانی که گرما و سرما در خانه ماندگار نباشد و هدر رفت انرژی وجود داشته باشد.
  • در صورت نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان
  • گیر کردن دستگیره ها موقع باز و بسته کردن پنجره ها
  • زمانی که یراق آلات خراب شده باشد.
  • خراب شدن لاستیک های موجود در اطراف پنجره
  • باز و بسته شدن پنجره ها همراه با سر و صدا

نحوه رگلاژ پنجره کشویی

رگلاژ پنجره به این صورت است که لنگه بازشو با قطعات آهنی که بر روی پروفیل میانی قرار گرفته و در اصطلاح زاماک گفته می شود به شکل صحیح و متوازن قرار می گیرد. تا ضمن درگیر شدن کامل در زمان بسته بودن لاستیک های درز بندی که دور قسمت باز شو قرار دارد کاملا محکم شوند تا آلودگی های صوتی و زیست محیطی وارد منزل نشود. بعد از آن شیشه دوجداره به وسیله قطعات پلاستیکی مخصوص که با نام تاکوز گفته می شود. بصورت صحیح و متوازن در میان بازشو قرار گیرد در مرحله آخر لولاهای بازشو و اسپانیولت با آلن های مخصوص تنظیم شده تا عمل عایق بندی به طور صحیح و اصولی صورت گیرد.

چه موقع احتیاج به رگلاژ پنجره است؟

در صورتی که استفاده نادرست در زمان باز و بسته شدن زیاد پنجره ایجاد خرابی می کند. یا اگر ضربه ای به قسمت بازشو پنجره وارد شود امکان دارد که بازشو در قاب مخصوص به خود از توازن و تقارن استاندارد که سبب می شود از عایق بندی خارج گردد. در توضیح نحوه رگلاژ پنجره دو جداره به دو قسمت اشاره کردیم که عبارت بود از درگیر شدن کامل بازشوی پنجره با زاماک های آهن و همچنین تنظیم لولاها و اسپانیولت بر اساس مواردی که باعث برهم خوردن تقارن و توازن بازشو شده باشد. در صورت بروز هر یک از این عوامل را می توان گفت پنجره از رگلاژ خارج شده است.

نحوه تعویض قطعات پنجره upvc

قطعات نقش مهمی را در عایق بندی و نیز باز و بسته شدن پنجره ها دارند. در زمان خرید پنجره دوجداره دقت کنید که یراق آلات کیفیت و استاندارد لازم را داشته باشد. اما با همه این موارد بعد از مدتی استفاده و باز و بسته شدن و فشار به دستگیره و قفل و سایر قسمت ها احتیاج به تعویض قطعات پنجره upvc  پیدا می شود. که گروه حرفه ای کاراکو متخصص در امر تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

تعویض قطعات پنجره upvc

در صورتی که یراق آلات پنجره دوجداره از شرکت معتبر و جنس مرغوب باشد برای سال های طولانی به درستی کار می کنند. اما با بروز مشکلات می توان یراق آلات را تعویض کرد و جایی برای نگرانی نیست به طور معمول پنجره دوجداره از بخش های پروفیل و گالوانیزه، یراق آلات و اسپانیولت، لولا و دستگیره، شیشه و زهواره تشکیل شده است. که هر کدام از بخش های ذکر شده وظیفه ای را برعهده دارند. و وجود هر قسمت لازمه عملکرد صحیح پنجره دوجداره می باشد.

اسپانیولت نوعی یراق می باشد که در پنجره های دوجداره با وجود چند زبانه کوچک در امتداد طولی پروفیل لنگه درب یا پنجره را به چهارچوب قفل می کند. و با درگیر شدن با زاماک لنگه درب یا پنجره بصورت محکم به چهارچوب می چسبد. اسپانیولت در سایز ها مختلف برای درب یا پنجره در دسترس می باشد. که توسط دستگیره معمولی و یا قفل درب عمل می کند. زاماک نقش مهمی در بحث رگلاژ ایفا می کند و باید زاماک موجود درست تنظیم شود تا تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره بدون هیچ مشکلی انجام شود. در خصوص تعمیر یراق آلات لازم است بدانید که زاماک قابل تعویض و تعمیر می باشد.

عمده ترین خدمات ما

  • تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره دوجداره UPVC و آلومینیوم
  • پنجره های UPVC و پروفیل های سه جداره در حالت های تک حالته، دو حالته، کشویی، لیفتن اسلاید و فولکس واگنی و پنجره های نما
Go to Top