مکانیزمی که سبب باز و بسته شدن یک درب یا چرخش بخش متحرک درب و پنجره ها حول یک محور می شود را یراق آلات می گویند. در واقع یراق آلات پنجره دوجداره به باز و بسته شدن آن کمک می کند. در بازار داخلی برای کاهش هزینه تولید و افزایش سود آوری از یراق آلات بی کیفیت استفاده می کنند. لازم است تا شما مصرف کننده عزیز اطلاعات حتی اندکی در این زمینه داشته باشد. گروه فنی و مهندسی فیدار این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد.

 

یکی از مهمترین ویژگی های پنجره های دوجداره یو پی وی سی عایق بندی مناسب آن ها است. که یکی از عوامل تاثیر گذار در میزان عایق بندی و امنیت این نوع از پنجره ها استفاده از یراق پیشرفته و خاص می باشد. همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که یک پنجره دوجداره یو پی وی سی حداقل برای مدت 10 سال برای شما باید کارایی داشته باشد از این رو انتخاب نوع یراق آلات مصرفی می تواند برای این 10 سال و آسایش شما بسیار حائز اهمیت باشد.

یراق آلات پنجره دوجداره

یراق آلات پنجره دوجداره

یراق آلات یکی از مهمترین اجزاء پنجره دوجداره محسوب می شود. مصرف کنندگان می توانند با توجه به سلیقه بودجه و محل کاربرد استفاده پنجره یو پی وی سی یراق آلات مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مطالب بیشتر
چگونگی تعمیر قفل پنجره دوجداره
لولا

لولا یکی از قطعات متداول در تولید پنجره یو پی وی سی می باشد. در یراق آلات نامرغوب از لولا های سبک استفاده می شود که سبب شکست لولا و در نتیجه عدم کارایی و آسیب دیدن پنجره دوجداره می شود. توجه کنید می توانید پروفیل ارزان تری انتخاب کنید اما از یراق با کیفیت استفاده کنید نکته بسیار مهمی می باشد.

اسپانیولت

اسپانیولت از آلیاژ ها با کیفیت باشد که به مرور زمان فرسوده نشود. به طوری که در زمان نصب از یراق آلات غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده شود. سبب شکسته شدن دستگیره در زمان نصب یا هرز شدن پیچ دستگیره می شود.

دستگیره

جنس دستگیره مورد استفاده در پنجره دوجداره به طور معمول از آلومینیوم یا پلاستیک مرغوب می باشد. ارتفاع دستگیره نیز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا ارتفاع دستگیره مانند اهرم می باشد و باعث فشار کمتر به ناحیه اتصال و پنجره دوجداره می شود.

یراق آلات پنجره دوجداره

زبانه قفل

زبانه قفل از دیگر یراق آلات پنجره دوجداره است به شکلی نصب می شود تا پنجره در زمان بسته شدن به طور کامل در جای خود فیکس شود. این یراق معمولا از جنس زاماک می باشد و زبانه ها قفل در انواع بلند و کوتاه وجود دارد.

کانکتور پنجره دوجداره

یکی از مهم ترین قطعات موجود در پنجره یو پی وی سی کانکتور می باشد. قطعه ای که می تواند در تولید و مونتاژ یک پنجره با کیفیت بسیار تاثیرگذار باشد. همانطور که از نام آن پیداست کانکتور قطعه ای از جنس فولاد یا زاماک است که به وسیله آن دو پروفیل فریم و مولیون به هم متصل می شوند.

مطالب بیشتر
تعمیر و تعویض اسپانیولت توسط گروه فیدار

جمع بندی

در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از مواد اولیه و متریال مصرفی مانند نوع پروفیل و یراق آلات پنجره دوجداره تضمین کننده کیفیت و طول عمر بالای پنجره یو پی وی سی نیست. بلکه مراحل نصب استاندارد و اصولی پنجره دوجداره و رگلاژ پنجره دوجداره نقش بسیار مهمی در تامین کیفیت و طول عمر بالای این محصول دارد.

هزینه ای که شما برای خرید یراق آلات پنجره دوجداره پرداخت می کنید به نوع آن بستگی دارد. هر کدام از یراق آلات دارای ویژگی ها و مشخصات متنوعی می باشد و جنس آن ها با یکدیگر فرق می کند. برند تولیدی یراق آلات از دیگر فاکتورهای است که قیمت نهایی را مشخص می کند.

شماره تماس فیدار