زاماک پنجره دوجداره از اجزای پنجره می باشد که نقش کلیدی را ایفا می کند. زاماک یک نوع آلیاژ است که عناصر اصلی عبارتند از روی ،آلومینیوم، مس ،منیزیم ،آهن ،کادمیم ،قلع ،نیکل ،کروم و منگنز در آن به کار رفته است.

یکی از کوچک ترین و مهم ترین قطعات درب و پنجره دوجداره که بر روی عایق بندی تاثیرگذار است زاماک پنجره دوجداره می باشد.

زاماک در پنجره دوجداره

کاربرد زاماک در پنجره دوجداره در واقع برای قفل شدن و چسبیدن کامل لنگه به فریم استفاده می شود. در نظر داشته باشید که زاماک نقش اساسی در بحث رگلاژ پنجره دوجداره ایفا می کند. و باید زاماک درست تنظیم شود تا رگلاژ بدون مشکل صورت گیرد ضمن اینکه لازم است بدانید زاماک قابل تعویض و تعمیر می باشد.

زاماک در پنجره دوجداره

نحوه کار زاماک

زمان حرکت دستگیره ،قطعه ای استوانه ای روی اسپانیولت حرکت کرده و هنگام بسته شدن زاماک قرار می گیرد و در زمان باز شدن از آن خارج می شود. زاماک جزء قطعات تعویض پنجره حساب می شود که در ابعاد و اشکال مختلف تولید می شود.

تاثیر زاماک در رگلاژ پنجره دوجداره

در صورت آسیب رسیدن به این بخش و همچنین جا به جایی در اثر عوامل انسانی دو راه پیش رو دارید که یا باید آن را تعویض یا تعمیر کنید. که این موضوع نیازمند دانش فنی است و یا اینکه از آلن ها مخصوص برای جا به جایی استفاده کنید. که در هر دو صورت احتیاج به تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره و آلومینیومی برای این امر می باشد.

مطالب بیشتر
نکات کلیدی رگلاژ پنجره دوجداره

زاماک در پنجره دوجداره

نکته

نکته قابل توجه در زاماک این است که هر چه میزان روی آن بیشتر باشد به مراتب میزان مقاومت آن نیز بالا می رود و شکنندگی آن کاهش پیدا می کند.

جمع بندی

زاماک در حالت دیداری یک بخش ناچیز به حساب می آید اما در بعد فنی یکی از مهمترین قسمت های یراق آلات نصب شده بر روی پنجره دوجداره و آلومینیوم می باشد. کارایی زاماک در پنجره دوجداره بسیار زیاد و تاثیرگذار است. که به دلیل استحکام بالا و ماندگاری و طول عمر بیش از حد انتظار می رود مدت طولانی قابل استفاده باشد. برای اینکه اطمینان خاطر داشته باشید و کار به نحوه اصولی و درست انجام شود از گروه فنی مهندسی فیدار کمک بگیرید.

شماره تماس فیدار